Home
 GŁÓWNA     PROCES KOŚCIELNY      ZAKRES DZIAŁALNOŚĆI      ZESPÓŁ      KONTAKT      DO POBRANIA      MEDIA

Kontakt z Mediami: tel. +48 0 509 587 213 - p. Marcin Krzemiński
PRASA

Marian Zubrzycki, Rozwodnicy chcą jeszcze unieważnienia małżeństwa, Rzeczpospolita, 19 marca 2011 roku
"Co roku tysiące par idą do sądów kościelnych. Procedura jest inna niż przed sądem cywilnym. Pomóc mogą tylko wyspecjalizowani prawnicy..."


Sylwia Czubkowska, Przybywa kościelnych rozwodów... Dziennik Gazeta Prawna, 1 wrzesień 10 (nr 170) z 2010r.
"W ciągu 10 lat trzykrotnie wzrosła liczba rozwodów kościelnych. I coraz więcej kancelarii oferuje na dziko - bez licencji biskupiej - usługi dotyczące unieważnienia małżeństwa. Nic dziwnego - rynek tych usług jest szacowany na kilkanaście milionów złotych rocznie...."


Alicja Chmielewska, Co Bóg połączył... Wprost Numer: 29/2010 (1432)
"W polskich sądach kościelnych rozpatrywanych jest ponad 11 tys. wniosków o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Jesteśmy w tej statystyce na pierwszym miejscu na świecie, wyprzedzamy nawet katolickie Włochy i Brazylię. Uzyskanie u nas 'kościelnego rozwodu' nie jest trudne..."


Gość Niedzielny, Gdy małżeństwa nie było
"Kiedy kilka lat temu Jolanta Ogorzałek Krzemińska z mężem Marcinem Krzemińskim zakładali jedną z pierwszych w Polsce kanonicznych kancelarii, liczba procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa, które trafiają na wokandę Sądu Metropolitalnego w Warszawie nie była zbyt wielka..."


Newsweek, tytuł: Ślub, którego nie było
"Czy lawinowo rosnąca liczba "kościelnych rozwodów" to koniunkturalna odpowiedź Kościoła na kaprys wiernych?"


Onet.pl z dnia 29 września 2009 r., tytuł: Co Bóg złączył, niech kościół uzna za nieważne
"Kiedy stawali na slubnym kobiercu, przyrzekali przed sobą i Bogiem dozgonną miłość, wierność i uczciwość małżeńską"


Tina z dnia 23 lipca 2008 r., tytuł: Proces kościelny małżonków
"Obecnie coraz więcej par, których małżeństwo kościelne okazało się nieporozumieniem, próbuje uregulować swą sytuację prawną. Sprawdź jak można to zrobić"


Naszemiasto - Siedlce z dnia 5 sierpnia 2008 r., utor: Jolanta Krasnowska - Naszemiasto, tytuł: Niezdolni, by żyć razem
"Coraz więcej osób ubiega się o kościelne stwierdzenie nieważności małżeństwa. W siedleckim sądzie biskupim na rozpoczęcie procesu czeka się nawet ponad rok. W 2007 r. w 40 sądach diecezjalnych w Polsce złożono 10 tys. pozwów o uznanie nieważności małżeństwa, podczas gdy pięć lat wcześniej - tylko trzy tysiące..."


Rzeczpospolita z dnia 4 kwietnia 2008 r., autor: Agnieszka Rybak,
tytuł: Oko za oko, dziecko do podziału

"Nadal się rozwodzimy burzliwie: trzaskając drzwiami, kłócąc się, pisząc donosy, porywając dzieci. Ale socjologowie już zauważają: im więcej rozstań, tym mniej emocji. Powoli problem oswajamy..."


Rzeczpospolita z dnia 4 lipca 2008 r., autor: Maja Narbutt,
tytuł: Czego Bóg nie złączył

"Co roku do kościelnych trybunałów wpływa około 10 tysięcy wniosków o uznanie małżeństwa za nieważne. Przez lata ludzie wierzą w nierozerwalność ich przysięgi. Potem muszą się zmierzyć z faktem, że wprawdzie małżeństwa nie można rozwiązać, ale można uznać, że właściwie go nie było..."


Rzeczpospolita z dnia 26 maja 2008 r., autor: Marek Domagalski,
tytuł: Rozwód kościelny w cenie

"Coraz więcej osób występuje o unieważnienie małżeństwa. Kościelne procesy różnią się jednak znacznie od cywilnych, dlatego rośnie nowa profesja prawników - kanonistów..."


Gazeta Prawna z dnia 23 grudnia 2008 r., autorzy: Daria Stojak, Katarzyna Wójcik-Adamska
"W ciągu siedmiu dni Krajowy Rejestr Sądowy rozpatrzy złożone wczoraj wnioski o rejestrację zmian w zarządzie i radzie nadzorczej TVP..."


TELEWIZJA

  1. "TVP2 - Pytanie na śniadanie"


  2. "Polsat - Wydarzenia"


  3. "Według nauki Kościoła zawarte ważnie i dopełnione małżeństwo jest nierozerwalne. Kościół nie uznaje zatem rozwodów. Można jednak stwierdzić nieważność małżeństwa w przypadku zaistnienia ku temu podstaw, bądź też starać się o dyspensę jeśli małżonkowie nie dopełnili małżeństwa".


  4. "TVN - Upadłość konsumencka"


GŁÓWNA   PROCES KOŚCIELNY   ZAKRES DZIAŁALNOŚĆI   ZESPÓŁ    KONTAKT   DO POBRANIA  MEDIACopyright Kanonista All Rights Reserve